E-mail

cestujnakupuj@gmail.com

Řekněte nám na úvod něco o sobě. (zdroj: www.fler.cz)
Pod značkou Little Finger se skrývá anglický překlad mého příjmení. Jmenuji se Jana Malíková a jsem grafická designérka na mateřské dovolené. Vystudovala jsem vysokou, uměleckou školu, obor grafický design. Po narození syna jsem neztratila chuť k tvorbě, ale nasměrovala jsem ji více k dětem. Potvrzuji pravdivost rčení, že osobní prožitky se projevují i v samotné tvorbě.

Jak jste se dostala k tvoření?
Hlavní podnět k vytvoření didaktických, dřevěných pomůcek byl od mého syna. Sledovala jsem, jak se vyvíjí, jaké hračky a materiály v určitém vývojovém období preferuje (zjistila jsem, že odmítá plasty, nejraději okousává dřevěnou vařečku a nohy od stolu). V tomto období mi zavolal můj tatínek (v současné době v důchodu) a chlubil se mi, že si koupil CNC řezačku, a když budu chtít, něco mi vyřeže. A já chtěla. Své nápady jsem zkusila vystavit v roce 2016 na Fleru a od té chvíle ho nepřetržitě zaměstnávám vyřezáváním zvířátek. Prostě mateřská dovolená ve znamení medvědů.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Tvorbě didaktických pomůcek věnuji svůj volný čas. Na prvním místě jsem stále maminkou, ale tvorba pro děti mě neuvěřitelně baví a naplňuje. Představuji si nové nápady, které bych mohla realizovat, sním o nich.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Myslím, že bychom měli své děti učit estetice již od raného věku. Proto se snažím přispět k tvorbě praktických, funkčních, vzdělávacích a oku lahodících výrobků, které jsou určené dětem. Je tedy pro mě důležitá zpětná vazba od maminek, babiček, tetiček a ostatních příbuzných dětí, kterým patří mé zakoupené výrobky. Jejich názoru si vážím, jelikož se na jejich praktických zkušenostech prokazuje, zda má snaha jde správným směrem.

E-shop Little Finger

Doporučené články